درباره ما

 

درگاه خدمات الكترونيكي ايران وفق تبصره 3 ماده 25 تصميم نامه نمايندگان ويژه ریيس جمهور در سال 1386 مورد افتتاح و رونمايي قرار گرفت و هدايت و راهبري آن را در حال حاضر وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات به عهده دارد.

درگاه ايران به مثابه دروازه اصلی ورود کشور ایران به دنیای مجازی است كه امكان دسترسی متمرکز و يكپارچه شهروندان ایرانی در داخل و اقصي نقاط جهان را به اطلاعات و خدمات ارايه شده در كشور جمهوري اسلامي ايران فراهم مي كند. درگاه ايران، در واقع بي واسطه ترين نقطه تعامل ميان مردم و دولت است كه با هدف كمك به دستيابي سريع و آسان به خدمات الکترونیکي و هم چنين خدمات ارزش افزوده، به صورت فارغ از زمان و مكان طرح ريزي شده است.

كليه خدماتي كه توسط درگاه ايران ارايه مي شود، بر حسب نیاز سنجی هاي تخصصي صورت گرفته است و از اين روي مي تواند نقش قابل توجهي را به منظور صرفه جويي در وقت و هزينه كاربران ايفا كند. درگاه خدمات الكترونيكي ايران مشتمل بر بخش هاي مختلفي است كه از ميان اهم آنها مي توان به اخبار، فهرست وب سايت ها، خدمات الكترونيكي، اوقات شرعي، آب و هوا، پست الكترونيكي، نقشه، تصاوير و ايران نما اشاره كرد.

 به منظور رفاه حال كاربران، كليه خدماتي كه در اختيار كاربران اين درگاه قرار مي گيرد، به طور پيوسته در حال به روزرساني است. از اين روي مي توان گفت، درگاه ايران، كليه خدماتي را كه يك فرد براي زندگي عادي و روزمره در كشور ايران به آن نيازمند است را در اختيار وي قرار مي دهد.